Македонија
  14/08/2020

  Трифун Костовски: Жал ми е за моите клиенти, јас гол сум се родил, гол ќе си умрам!

  Бизнисменот Трифун Костовски попладнево како мнозински акционер во Еуростандард банка се појави на прес конференција…
  Македонија
  14/08/2020

  Учебната година нема да започне пред 15 септември

  Според информации на Сител од МОН, најрано до 15-ти септември очекуваат да поминат законските измени…
  Македонија
  13/08/2020

  Меџити до Петковски: Поштеди го СДСМ да не ги повтори твоите грешки од минатото!

  Ако не ја научи грешката од поразот на претседателските избори во 1999 година, поштеди го…
  Живот
  13/08/2020

  ТРИФУНЕ ВЕШТЕРУ ЕДЕН ПРОДАЈ ИМОТОТ ОБЕШТЕТИ ГИ ШТЕДАЧИТЕ, ЕДНАШ СЕ СПАСИ СО ФИКОМ Е СЕГА ВАЛА НЕМА ЌЕ ЛЕЖИШ!

  Трифун Костовски е стар мативода и криминалец сме пишувале илјадници текстови за него како крадел…
  Македонија
  13/08/2020

  Мицкоски: Прекршен е Уставот! У три ипол сум на непокането кафе кај Пендар да ми објасни зошто прави криминалии

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес конференција посочи дека со доделувањето на мандатот…
  Колумни
  12/08/2020

  ХАРИ КОСТОВ БРИФЕР НА ЉУПЧО ЗЛАТЕВ ЗА ПРОПАСТА НА БАНКАТА НА ТРИКИ?

  Доказм од сопствени извори вработени во банката на Хари дознава дека денес претпладне уредникот на…
  Македонија
  12/08/2020

  Ахмети бара една година премиер, но и гувернер, МВР, финансии, УЈП

  Зоран Заев утре ќе стане мандатар, во наредните 20 дена ќе се обиде да стигне…
   Колумни
   14/08/2020

   Јубилејни две децении Александар Антиќ е главен командант во Македонија

   Како по иронија на судбината, скоро две децении подоцна, на денот кога е потпишан Охридскиот рамковен договор (со кој се…
   Колумни
   13/08/2020

   Македонското наспроти материјалното…

   Прогресијата во македонизмот почнува од раѓање. Тоа е процес на воспитување, сакање, љубење на Родината,на грутката… Првите зборови се Мама,…
   Колумни
   13/08/2020

   ТРИФУН КОСТОВСКИ ПРЕКУ ПРОПАСТА НА БАНКАТА ЗАВИВА НАРОД У ЦРНО, А ОН ГАЈЛЕ НЕМА ПИШУВА ДЕНЕС КОЛУМНИ

   Пандемијата на COVID 19, го измести коренито светот, на здравствено, но и на социјално, културно, економско и политичко рамниште. Се…
   Колумни
   12/08/2020

   ХАРИ КОСТОВ БРИФЕР НА ЉУПЧО ЗЛАТЕВ ЗА ПРОПАСТА НА БАНКАТА НА ТРИКИ?

   Доказм од сопствени извори вработени во банката на Хари дознава дека денес претпладне уредникот на Лидер мк бил виден во…
   Back to top button
   Close
   Close

   Adblock Detected

   Please consider supporting us by disabling your ad blocker