МакедонијаТОП

15 починати и нови 173 заразени од коронавирус во земјава, БРАВОС ФИЛИПЧЕ, БРАВОС МЕДИЦИНАРИ, БРАВОС НАРОДЕ

Македонија

Заболени
12,357
+140
Мртви
532
+2
Излечени
8,662
Активни
3,163
Last updated: 14/08/2020 - 03:26 (+02:00)

Нови 173 заболени од ковид-19 и 15 починати во последните 24 часа се регистрирани во Институот за јавно здравје на РМ, потврдија од Институтот.

Изработени се 1653 тестa. Излекувани се 150 пациенти. Со најновите случаи, вкупниот број позитивни се зголеми на 6625 лица. Излекувани се 2784, а починале 321 пациенти.

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker