МакедонијаТОП

Ахмети: Заев кога ќе се напие две ракии зборува дека ДУИ оди во опозиција, а пред мене друго кажува пред некој ден химната на Албанија ми ја пееше по телефон

Македонија

Заболени
12,515
+158
Мртви
535
+3
Излечени
9,030
Активни
2,950
Last updated: 14/08/2020 - 19:26 (+02:00)

Toj коментирајќи ја изјавата на Заев дека ДУИ ќе оди во опозиција рече дека ваквите изјави Заев ги дава кога е на кафе па ќе се напие и две чаши ракија бидејќи како што рече тој пред него поинаку разговара.

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети во интервју за албанска телевизија „Syri Tv“ ги коментираше политичките состојби во Македонија. Toj коментирајќи ја изјавата на Заев дека ДУИ ќе оди во опозиција рече дека ваквите изјави Заев ги дава кога е на кафе па ќе се напие и две чаши ракија бидејќи како што рече тој пред него поинаку разговара.

– Овие изјави Заев ги дава на кафе кога ќе се напие и две чашки ракија бидејќи кога е со мене поинаку зборува. Јас не сум од тие кои едно зборуваат предпладне а друго попладне. За нас е добро да победи актуелниот партнер, но сепак одлучуваат граѓаните. Но таков е Заев дава такви изјави. Јас не сум таков – рече Ахмети.

Тој исто така одговараше и на прашањето за тоа кој за ДУИ е подобро да ги победи изборите во македонскиот блок.

– Во оваа ситуација, не интересира ДУИ да победи во албанскиот блок. Ние ќе ја почитуваме волјата на мнозинството наши сограѓани, Македонците. Сме направиле добри работи и со едната и со другата партија. Немам преференции. Одлучува мнозинството на граѓаните – истакна Ахмети.

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker