Search
вторник 7 јули 2020
  • :
  • :

Aна: Ако ти е бе Орце тропај на секаде и слушај ја мајка ти Ратка сал ќе завршиш у затвор пак!

Македонија

Заболени
7,244
+120
Мртви
351
+5
Излечени
3,324
Активни
3,569
Last updated: 07/07/2020 - 19:46 (+02:00)

Убаво што ОЈО и Јовевски отвориле предмет за заканите на Орце кон семејството на Премиерот, туку пожелно е обвинителството да го припазува Камчев за да не избега од државата, оти све му се насобра.

После објавата на снимените разговори од извори во семејството  Камчеви дознаваме  дека Оки станал параноичен се сомневал во секој со кој седел и пиел кафе и зборел последниве неколку месеци дали сите го снимале?

Имаме инфо дека дома поставил и метал детектори се претресуваат сите гости како да се сомнителни, а се замолуваат и телефоните да ги остават надвор.

На линија е и со владиката Наум и со тие наводните советници на Бојко Борисов кои биле тука со него неколку дена.

А со сопругата Ана Камчева се испокарале здраво нашки речено до даска, му рекла така ти е кога ја слушаш мајка ти Ратка реков јас дека ќе ти се удри од глава тоа брборење на секаде!

Уште поуплашен е бидејќи знае дека ова не е се и дека има уште многу снимки кои се баш гадни и ќе го разоткријат целосно се плаши Орце дека наредните снимки кои ќе се објават ќе докажат дека станува збор за ПОТКУП а не за РЕКЕТ.

Многу си бил уплашен Орце многу како што велат децата ем помочан ем посерен…

Твоите новинари спремаат нови текстови и колумни каде отворено ќе те бранат, пусти пари твои ПРОКЛЕТИ се Орце

а за бомбите и Ојо

јавното обвинителство отвори предмет во врска со снимките кои во саботата се појавија на анонимен канал на Јутјуб, на кои наводно е гласот на бизнисменот Орце Камчев, сведок во случајот „Рекет“.

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески за Телма изјави дека дека ќе се утврдува кој ја објавил содржината, односно идентитетот на лицето кое ја објавило содржината и ја поставило на социјалните мрежи, идентитетот на лицата кои разговараат и содржината на разговорите.

Обвинителството ја отворило постапката за да утврди дали во содржината на разговорите и нивното јавно објавување има елементи на кривично дело. Доколку има потреба лицата ќе се повикаат на разговор, а врз основа на собраните докази ќе следи и соодветна пријава, најавува Јовески.

Седум аудио-снимки, поврзани со случајот „Рекет“, но со сосема различен карактер од оние што ги објави италијанскиот весник „Ла Верита“, осамнаа во саботата на анонимен јутјуб канал. На снимките се слуша глас кој наликува на оној на бизнисменот Орце Камчев, сведок во „Рекет“ и осомничен од СЈО во предметот „Империја“. Снимките траат по 10-20 секунди, а шефицата на обвинителството за гонење организиран криминал, Вилма Русковска, вели дека овие снимки не се дел од доказите за случајот „Рекет“, кој таа го води.

Тешко е да се одреди моментот во кој се случува снимената конверзација, како и контекстот и да се одгатне на кого се однесува она што наводно Камчев го зборува во дел од снимките.

loading...