Search
недела 5 јули 2020
  • :
  • :

БУЛШИТ ПРИКАЗНА ЗА ЛОВЕЊЕ ЛЕКОВЕРНИ ПРЕД БОЖИЌ

Македонија

Заболени
7,046
+114
Мртви
341
+7
Излечени
3,027
Активни
3,678
Last updated: 05/07/2020 - 20:31 (+02:00)
Лазар Ѓуров се чувствува  загрижено.

12 ч.

Вчера околу 16 часот во ГТЦ на столчињата кај Spizzicotto e заборавена сребрено сива торба (за носење на рамо) со лаптоп. На камерите од обезбедувањето се гледа како доаѓаат дечко и девојка кои јадат и после ја земаат торбата.
Замолуваме да ни ја вратат.
Ќе ги наградиме.
Не е толку до вредноста на компјутерот колку што во него имаме податоци и спомени (семејни фотографии и сл) кои ни се важни.
Би ви бил благодарен ако споделите за евентуално да стигне информацијата и до луѓето кои ја земале торбата.
Фала ви најмногу.
П.С. Случајот е пријавен и во Полиција. Се води постапка. Ако ги пронајде полицијата а не ја пријават сами најдената торба, веројатно кривично ќе ги гони за кражба или затајување на најден предмет. Најмалку ми е целта да бидат кривично гонети. Затоа и го пишувам постот. Да споделиме и да дадеме шанса да го вратат.
WIN WIN е да ни ја вратат торбата а ние да ги наградиме.
Да имаме позитивен став,…дека чесните и искрените луѓе се околу нас. Нека е за добро.

Лазар Ѓуров се чувствува  благодарно.

1 час

Другари торбата со лаптопот е вратена.
Јухи Јухи јеееее!!!! 
Ви благодарам на сите што споделивте.
Вие сте прекрасни луѓе!
Дечкото видел на ФБ!
Бил на работа. Кога видел ме исконтактира и ми ја донесе. Цакум пакум! Комплетна!
Рече дека не ја оставил оти се плашел да не ја земе некој од вработените или сл.
Му кажав дека следен пат треба да ја однесе во полиција.
Ете ….сите научивме нешто плус 
Наградата е врачена!
Се си е по таман!
Еееееејјјј во светот сеуште постојат добри и чесни луѓе кои сакаат да помогнат. Како вас и како чесниот наоѓач. За мерак!
Фала ви до небото и назад.
Добра ви ноќ! 
Јас мирно ќе спијам!
А и вие треба да спиете мирно. Направивте едно добро дело 

Фотографија на Лазар Ѓуров.

Фотографија на Лазар Ѓуров.

Марјан Стаменковски a da ne ti e malce fejk pricava te osetiv u delot policijata ke se grizela za tvojata torba i ke ja barale hgahahaha abe aj nego super ova za tvojot biznis de i ala kosta petrov bulsit predavanjata. I ne se luti de vistina e vistina

типот води од оние причите десет чекори до успех бла бла западњачки фори и лага е причата чист фејк

Фотографија на Лазар Ѓуров.

Manages Симбиотика – Институт за индивидуален и организациски развој and Д-р Лазар Ѓуров

loading...