Балкан

Чеда Јовановиќ префрлен на Инфективно: Се бори за живот

Македонија

Заболени
12,357
Мртви
532
Излечени
8,662
Активни
3,163
Last updated: 14/08/2020 - 04:56 (+02:00)

Контроверзниот српски политичар Чедомир Јовановиќ, кој е заболен од корона вирус, има влошена здравствена состојбата поради што е префрлен на Инфективната клиника. Докторите се борат за неговиот живот и е приклучен на апарат за дишење. Јовановиќ се заразил од негов пријател со кој изминатите недели интензивно се дружеле.

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker