Search
недела 7 јуни 2020
  • :
  • :

Чомбе: Не сум ја навредил Гога, не сум шеф на штаб, јас само дечко од ЗОО

Македонија

Заболени
2,915
Мртви
151
Излечени
1,640
Активни
1,124
Last updated: 07/06/2020 - 03:47 (+02:00)

ВМРО-ДПМНЕ бара од Стево Пендаровски, кандидатот на СДСМ за претседател, да го избрка од својот тим Ѓорѓи Галетановски, кој е директор на ЗОО, но и шеф на централниот штаб во Скопје, бидејќи наводно на фејсбук ја навредил Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Пред партиската коференција, вакво нешто од Пендаровски побараа и неколку медиуми блиски до опозицијата. Тие го обвинуваа Галетановски дека споделил видео од Силјановска, а потоа искоментирал дека треба да се лечи во „бардовци“.

Галетановски, во изјава за „Фокус“ вели дека тој не ја навредил Силјановска.

-Прочитав дека некаде сум прозван дека сум ја навредувал професорката. Прво јас не сум шеф на штаб. Јас сум одговорен за централниот штаб во Скопје. Второ јас не биршам статуси и објави. Никаде лично и со име не сум ја навредил госпоѓата. Ако ја навредило еве ќе се извинам.

loading...