Search
среда 3 јуни 2020
  • :
  • :

Да се забрани влез во Охрид на жители од другите градови за велигденските празници

Македонија

Заболени
2,492
+101
Мртви
145
+4
Излечени
1,605
Активни
742
Last updated: 03/06/2020 - 21:16 (+02:00)

Воведување забрана за влез на жители од други општини во Општина Охрид и да се зголеми контролата на жителите од Охрид при влез и излез од градот, бара Кризниот штаб на Општината за превенција и справување со коронавирусот од Владата.

„Оваа мерка е неопходна непосредно пред Велигденските празници, со цел да се намали, односно да се оневозможи посетата на градот за туристички, верски и рекреативни цели, објави на својот фејсбук профил градоначалникот Константин Георгиевски.

loading...