Search
сабота 6 јуни 2020
  • :
  • :

Дац: Ми фали Груевски како глумец, ама не го биваше ич

Македонија

Заболени
2,915
+125
Мртви
151
+2
Излечени
1,640
Активни
1,124
Last updated: 06/06/2020 - 20:16 (+02:00)

Дац

„Ми фали Груевски како глумец, ама не го биваше ич“, откри Драган Спасов Дац за поранешниот премиер Никола Груевски, откако Жаре го потсети дека се нашле заедно на иста сцена, во Драмски театар, во култната претстава „Грев или шприцер“.

loading...