МакедонијаТОП

Дебакал на Љупчо Николовски во Крива Паланка(фото)

Македонија

Заболени
12,515
+158
Мртви
535
+3
Излечени
9,030
Активни
2,950
Last updated: 14/08/2020 - 19:11 (+02:00)

Денеска СДСМ и коалицијата одржаа предизборен митинг во Крива Паланка, родниот град на носителот во ИЕ3 Љупчо Николовски. За истата намена, очигледно преамбициозно, беше изнајмен градскиот стадион, но од фотографиите може да се забележи дека доживеаа невиден дебакал. Она што коментираат поискусните активисти на СДСМ е дека ова е најслабиот митинг по посетеност одржан некогаш во Крива Паланка. А од неофицијални извори, од внатрепартиски најнови анкети се говори дека ВМРО-ДПМНЕ има 7% предност во Крива Паланка.

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker