Search
четврток 28 мај 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Дијамантот Елмас и донесе победа на Македонија против Словенија!

Македонија

Заболени
2,077
+38
Мртви
121
+2
Излечени
1,486
Активни
470
Last updated: 28/05/2020 - 23:16 (+02:00)

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва ја совлада фаворизираната Словенија во Скопје. Крајниот резултат беше 2-1.

Фотографија на Meri Dedeic.

Двата гола за Македонија ги постигна младиот Елиф Елмас во второто полувреме. Словенија постигна гол во последната минута од пенал.

Фотографија на Sabrija Aliloski.

loading...