Search
петок 3 јули 2020
  • :
  • :

ДОГОВОР ЛИ Е БОКИ ЗЗ ДА НЕ ЗАНИМАВААТ ЗА ДА НЕ ИЗЛЕГУВААТ КРИМИНАЛИИТЕ НА ОВАА ВЛАСТ?

Македонија

Заболени
6,787
+162
Мртви
328
+7
Излечени
2,876
Активни
3,583
Last updated: 03/07/2020 - 21:32 (+02:00)

Jordanka Ivanovska-Joci

До избори закажале 40 рочишта за ,,Рекет”, Зоки си прави селфија во Лондон, Кочо ќе одел во пензија, СДСМ си спремаат славје…..
И уште отсега можам да ви кажам, до избори – јавноста ќе чита само ,,рекетарски прикаски”.
Тоа сериозно треба да ја загрижи на пример опозицијата. Судењето за ,,Рекет” ќе ја блокира читачката критичка сцена, односно сериозни теми, со месеци, само ќе удираат во непробоен ѕид.
Власта си обезбеди ,,панцир”.

Јoци арно поентираше не правите идиоти бре дечки за да не се збори за рекет 2 и другите ваши криминалии со дрогата.

Калето нема да ја осуди Ката
Ама затоа кланот е усран до гуша
Клучни играчи за Нато се Ката и Стево

 

loading...