Search
среда 8 јули 2020
  • :
  • :

Доста бе кукаат провладините портали му биле земени возила на Оливер 36 возила има на располагање и све Кумановци ги возат срам ве било!

Македонија

Заболени
7,244
Мртви
351
Излечени
3,324
Активни
3,569
Last updated: 08/07/2020 - 14:01 (+02:00)

ВАКА ЦЕНТАР МК ПРЕД ДА ЛАЖЕТЕ ВИЕ И ЛОКАЛНО МК ТРЕБА НАРОД ДА ЗНАЕ ЕДНА РАБОТА ОЛИВЕР КАКО ПРЕМИЕР И ПРЕД ТОА КАКО МИНИСТЕР ИМА 36 ВОЗИЛА НА РАСПОЛАГАЊЕ 365 ДЕНА ВО ГОДИНАТА 24 ЧАСА ДНЕВНО АМА КАЖЕТЕ ИМ ДЕКА СИТЕ ТИЕ ШОФЕРИ НА ТИЕ ВОЗИЛА СЕ КУМАНОВЦИ, ОД НЕГОВО СЕЛО ТРЕБА ДА СЕ ЗНАЕ

ЛИНК

Чудна одлука: Чулев дал наредба да му се одземат возила на техничкиот премиер Спасовски

Техничкиот министер за внатрешни работи од ВМРО ДПМНЕ, Наке Чулев, носи чудни и нелогични одлуки, јавува Локално.мк, повикувајќи се на извори во МВР порталот дознава дека освен спорната кадровска политика го оневозможува нормалното функционорање на обезбедувањето на техничкиот премиер Оливер Спасовски.

Како што јавува Локално, Чулев издал наредба да се одземат неколку возила кои ги користи службеното обезбедување на Спасовски за тие возила да може да ги користи Кабинетот на Чулев во МВР. На овој начин Чулев испраќа порака дека за него на прво место му се возила за неговиот кабинет.

loading...