Search
четврток 4 јуни 2020
  • :
  • :

ДУИ ИМА ОД ШТО ДА CTPAВУВА: Погледнете ја посетеноста на митингот на Блерим Река во Тетово

Македонија

Заболени
2,611
+119
Мртви
147
+2
Излечени
1,621
Активни
843
Last updated: 04/06/2020 - 20:16 (+02:00)

Вечаната власт“ кај албанскиот електорат, Демократската унија за интеграција-ДУИ има од што да стpaвува.

Вчерашниот митинг во Тетово за промоција на кандидатот за претседател на Алијансата за Албанците и БЕСА , професорот Блерим Река, за некого изненадувачки за некого сосема нормално беше посетен во огомен број.

Рака на срце, не се памети кога последен пат ДУИ или било која албанска партија успеала да организира митинг со толкава бројка на посетеност. Особено што и градот под Шара веќе долго време е во рацете на ДУИ.

loading...