Search
вторник 7 јули 2020
  • :
  • :

ЕДЕН ЗАГИНАТ во сообраќајката на патот Куманово-Крива Паланка, петмина повредени

Македонија

Заболени
7,244
+120
Мртви
351
+5
Излечени
3,324
Активни
3,569
Last updated: 07/07/2020 - 21:31 (+02:00)

сообраќајка

Сообраќајот на овој патен правец и понатаму е во прекин.

Едно лице загинало, а петмина се повредени во тешката сообраќајна несреќа што попладнево се случи на патот Куманово-Крива Паланка, во близина на селото Облавце.

Сообраќајот на овој патен правец и понатаму е во прекин.

Повредените не се во животна опасност, а се згрижуваат во кумановската болница, каде се задржани за понатамошни лекарски прегледи.

loading...