Search
сабота 30 мај 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Екс претседателот на Зимбабве затворил геј пар, но им ветил дека ќе ги пушти кога едниот од нив ќе забремени

Македонија

Заболени
2,164
+35
Мртви
131
+5
Излечени
1,535
Активни
498
Last updated: 30/05/2020 - 17:32 (+02:00)

Екс претседателот на Зимбабве затворил геј пар, но им ветил дека ќе ги пушти кога едниот од нив ќе забремени

Роберт Мугабе, поранешен претседателот на Зимбабве кој почина на своја 95 годишна возраст, решил да затвори двајца мажи кои јавно ја демонстрирале нивната сексуална определба и наводно сакале да се венчаат. Како што известува изворот, Мугабе ветил дека ќе ги ослободи веднаш штом едниот од нив ќе забремени. Во Зимбабме било каква пројава на хомосексуалност се смета за незаконско дело.

Имено, тој им порачал дека доколку не му донесат уверение од квалификуван лекар дека едниот од нив успеал да забремени, нема да ги пушти на слобода.

loading...