Search
сабота 30 мај 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Експертите анализираат кога ќе можеме да одиме на летување, во септември нај рано

Македонија

Заболени
2,164
+35
Мртви
131
+5
Излечени
1,535
Активни
498
Last updated: 30/05/2020 - 17:46 (+02:00)

Поради пандемијата со корона вирусот, голем дел од аранжманите за ова лето се откажани. Асоцијацијата на независни туристички оператори од Британија прогнозира дека целата ситуација би можела да се смири дури за три месеци.

Тие тврдат дека е најдобро да се патува низ сопствената земја и да не се оди во странство. Моменталните прогнози на епидемиолозите се дека патувањата во странство би биле можни во септември или октомври.

loading...