Занимливости

ЕКСПЕРТИТЕ СО ТОЧНИ СОЗНАНИЈА: ОБЛИКОТ НА ПАПОКОТ ГО ОТКРИВА КАРАКТЕРОТ НА ЧОВЕКОТ!

Текстот е преземен без интервенции од порталот Exclusive.

Македонија

Заболени
12,357
Мртви
532
Излечени
8,662
Активни
3,163
Last updated: 14/08/2020 - 05:11 (+02:00)

Дали знаете дека постојат научни докази што го поврзуваат обликот на папокот со вашата личност? Верувале или не експертите тврдат дка овие теории се вистинити. Врз основа на низа истражувања дојдено е до нови сознанија. Изненадувачки, нели? Погледнетешто вели обликот на папокот за вас и вашето здравје:

* Испакнат: Имате силна личност и го сакате вниманието, се упорни и искрени во односите

* Голем и длабок: Вие сте дарежлива личност, природен лидер, па често сте на менаџерски позиции, и многу паметни.

* Плиток и мал: Вие сте претпазлив, таинствен и скептичен човек.

* Долг и издолжен надолу: Вие сте интелигентни, паметни и иновативни.

* Овален облик: Ако имате ваков папок, вие сте премногу емотивни, нетрпеливи и љубопитни.

* Вовлечен: Вие сте внимателни, искрени , но и многу храбри.

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker