Search
сабота 6 јуни 2020
  • :
  • :

Фатиме се пофали дека ја шминкал Дадар ама ние не видовме ништо ново, само црн креон и црвен кармин досадно е веќе

Македонија

Заболени
2,915
+125
Мртви
151
+2
Излечени
1,640
Активни
1,124
Last updated: 06/06/2020 - 20:02 (+02:00)

Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи секогаш го врти вниманието кон себе. Сеедно дали ќе се појави во судот, на прес-конференциите на СЈО, во диско, таеатар… каде и да било.

Освен на гардеробата, Фетаи внимава и на шминката и на фризурата кога оди на јавни настани. Дека е опасно добра, ни откри Дадар кога сподели фотографии од тоа како ја нашминкал.

Фризерката Ангела по вкус на Фатиме

Но, малкумна знаат дека Ангела Спесевска е фризерката што не ја пушта обвинителката да излезе од салонот без средена фризура. И ретко кој знае дека фенирањето ѝ е задолжителен ритуал на специјалната обвинителка, која најчесто со пеглана коса се појавува во јавноста. Еве едно селфи пред фен-фризурата.(А.Г.)

loading...