ТОПЦрна Хроника

Физички нападнат колумнистот и аналитичар Агим Јонуз

Македонија

Заболени
12,357
+140
Мртви
532
+2
Излечени
8,662
Активни
3,163
Last updated: 14/08/2020 - 03:26 (+02:00)

Според очевидци на настанот, околу 19.30 часот пред поликлиниката Чаир физички е нападнат колумнистот и аналитичар, Агим Јонуз. Причините за нападот, засега, не се познати, а Агим Јонуз пишува колумни во порталот Вечер и е критички настроен кон актуелната власт.

Според очевидци, Јонуз сам се одбранил од напаѓачите така што едниот е неутрализиран од негова страна, а другиот потоа избегал од местото на настанот. Случајот не е пријавен во МВР затоа што „таквите работи се решавале според чаирски правила“, велат очевидците на настанот. Очекуваме повеќе детали во текот на утрешниот ден лично од Агим Јонуз.

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker