На социјалните мрежи пријателите на загинатот полицаец кој е една од жртвите во синоќешната сообраќајка се простуваат од него. Тие објавија фотографија од човекот кој го возеше реното и изгуби контрола и удри во камион. Со него во возилото беа уште четворица негови блиски.

Фотографија на Tvrdokorni.

ГИ ИЗВЕСТУВАМЕ СИТЕ НАШИ БРАЌА ДЕКА СИНОЈЌА ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ЗАГИНА НАШИОТ БРАТ УСТАВОБРАНИТЕЛ ЈОВАНЧЕ ЛАЗАРЕВСКИ-ШИЉО.
ЛЕСНА МУ ЗЕМЈА , БОГ ДА ГО ПРОСТИ.