Search
петок 3 јули 2020
  • :
  • :

(ФОТО) Талат од „Преспав“ не одолеа на популарната апликација – покажа како ќе изгледа кога ќе остаре

Македонија

Заболени
6,787
+162
Мртви
328
+7
Излечени
2,876
Активни
3,583
Last updated: 03/07/2020 - 20:47 (+02:00)

spasovski-mvr-bez-nalog-na-obvinitelstvoto-i-sudot-ne-mozhe-da-znae-kade-e-d198aneva

Актерот Дритон Вејсели кој македонската публика го запозна по улогата на Талат во серијата „Преспав“ привлекува внимание со секоја своја објава на социјалните мрежи.

Деновиве се повеќе станува популарна Фејсбук апликацијата FaceApp која ви овозможува да видите како ќе изгледате кога ќе остарете.

Овој нов тренд го пробаа многу јавни личности и се пофалија како ќе изгледаат за 30, 40 години.

И Талат односно Дритон одлучи да ја проба апликацијата и да се види себе си за неколку години.

Тој во кратките приказни на „Инстаграм“ објави фотографија која ја направил во апликацијата „Faceapp“ и покажа како ќе изгледа за неколку години.

driton-475x700

loading...