Search
недела 5 јули 2020
  • :
  • :

(Фото) За слугите на фамилијата нe важат законите

Македонија

Заболени
6,932
Мртви
334
Излечени
2,987
Активни
3,611
Last updated: 05/07/2020 - 09:32 (+02:00)

За еден од најблиските луѓе на фамилијата не важат ниту законите ниту мерките. До нашата редакција пристигна фотографија од Марјан Даскаловски еден од најблиските луѓе на Зоран Заев по потекло од Струмица.

Даскаловски e претседател на ОО СДСМ Струмица, a воедно е и Кандидат за пратеник во Собрание на Република Македонија од редовите на СДСМ, но очигледно лош пример за граѓаните. Да се потсетиме дека ниту Драги Рашковски чие име повторно го слушнавме во kopyпциски скaндал со српскиот тајкун, не носеше маска.

loading...