Search
сабота 6 јуни 2020
  • :
  • :

Ги служеле гостите во гаќички и престилка, па завршиле во полиција (ВИДЕО)

Македонија

Заболени
2,915
+125
Мртви
151
+2
Излечени
1,640
Активни
1,124
Last updated: 06/06/2020 - 20:02 (+02:00)

Ги служеле гостите во гаќички и престилка, па завршиле во полиција (ВИДЕО)

Имено, четири девојки ги послужувале гостите само во гаќички и престилка, но на крајот „дебело“ си платиле за таквата услуга.

Имено, четири девојки ги послужувале гостите само во гаќички и престилка, но на крајот „дебело“ си платиле за таквата услуга.

Како што јавуваат тамошните медиуми, се работи за четири девојки. Најмладата имала 24 години, а највозрасната 34 години – кои работеле како испомош во ноќните смени во еден ресторан во Банког.

Некој од гостите ги снимил со мобилниот телефон, па кога биле објавени тоа набрзо стигнало и до полицијата која веднаш излегла на терен да провери за што се работи.

Во ресторанот не затекнале ништо спорно, но дошле до идентитетот на девојките, кои биле повикани на „разговор“.

– Видовме видео и фотографии од девојките кои работат во ресторанот и се согласивме дека таква униформа не е прикладна за во јавност – изјавил полицискиот инспектор.

Девојките, како и сопственикот на ресторанот платиле казна од 2000 бахта (околу 3700 денари), а наводно за две вечери колку што работеле, заработиле пет пати повеќе.

loading...