Search
среда 8 јули 2020
  • :
  • :

Ги врзал сопругата и ќерката па ги однел во психијатриската болница во Демир Хисар

Македонија

Заболени
7,244
Мртви
351
Излечени
3,324
Активни
3,569
Last updated: 08/07/2020 - 14:01 (+02:00)

DEMIR-HISAR-STRAJK

На 06.06.2019 година во 21.15 часот во СВР Битола било пријавено дека во крушевско село, во куќата сопственост на 65-годишен маж, тој ги врзал неговата ќерка (27) и неговата сопруга (52), по што насилно ги внел во неговиот автомобил и ги однел во Психијатриска болница во Демир Хисар.

Мажот бил приведен во Полициската станица Демир Хисар и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

loading...