Search
среда 3 јуни 2020
  • :
  • :

ГОЦЕ МИХАЈЛОСКИ ПРВО СЕ ТЕСТИРАЛ У СИСТИНА ОД ТАМУ МУ РЕКЛЕ НЕГАТИВЕН СИ, ПОСЛЕ У ЖАН МИТРЕВ СО ОК ТЕСТОВИ СЕ ВИДЕЛО ДЕКА Е ПОЗИТИВЕН

Македонија

Заболени
2,492
+101
Мртви
145
+4
Излечени
1,605
Активни
742
Last updated: 03/06/2020 - 22:02 (+02:00)

Канал 5 и Емил Стојменов газдата пуштаат соопштение за Гоце дека е позитивен и ок заради Гоце и Мицко и Заев седат у изолација. ама не се релевантни до крај и лажат тоест не ја кажува вистината Канал 5 дека Гоце прво се тестирал во Систина со рапид тест таму му рекле НЕГАТИВЕН СИ и Гоце си работи после од како добил симптоми се тестирал у Жан Митрев со молекуларен точен тест и испаднал ПОЗИТИВЕН па пукна брука можно заразени да се  и претседателите на двете партии владејачката и опозициската.

ЗОШТО КАНАЛ 5 НЕ НАВЕДЕ У КОЈА БОЛНИЦА Е ГОЦЕ НЕГАТИВЕН САМО ТЕСТ СО КРВ У ПРИВАТНА БОЛНИЦА ПА САМО ОРЦЕ ПРАВИ ТАКВИ, ПА ЗА ДА МОЖАТ ДА ГО РЕКЕТИРААТ ОРЦЕ И СИСТИНА ДА ПЛАТИ РЕКЛАМА НА КАНАЛ 5…

ORCO NA GOSPOD BELJATA SI TI

Сакаме да ја информираме јавноста за следново:

Викендот на 28 и 29 Март оваа година, колегата Михајлоски бил во посета на своте родители во Прилеп, од каде во понеделникот, на 30ти март, продолжува со работа во дневно-информативната редакција, без никакви елементарни сомнежи ниту симптоми.

Потенцираме дека подолг период веќе имаме воспоставено високи стандарди на заштита и контрола на нашите вработени, во смисол: задолжително мерење на телесна температура при влез во  компанијата, обезбедивме дезинфекциони пунктови на 5 локации, на секој кат, дополнително и во информативната редакција, задолжително работниот процес се извршува со помош на заштитни маски, а за делот на техниката и новинарите се обезбедени и пластични визири , за дополнитена заштита

Во четвртокот и петокот, во емисијата САМО ИНТЕРВЈУ, гости му беа Зоран Заев и Христијан Мицкоски, последователно, при што беа запазени сите протоколи.

Првите симптоми кај колегата Михајлоски се појавиле во ден недела, 5 Април, кои биле во форма на малаксаност, замор и главоболка, по што веднаш околу 17.00 часот го напуштил работното место.

Од  понеделник, 6 Април, на барање на компанијата, колегата е во самоизолација а во меѓувреме тој забележува температура повисока од 38 степени, и бара од својот матичен лекар да добие упат за тестирање , но поради електронската анкета, нема доволни симптоми за да биде упатен на тестирање.

На 7 Април, во утринските часови, поради зголемената температура прави тест преку крв во една приватна болница, кој покажува дека е НЕГАТИВЕН на корона вирусот.

Во четврток, 09.04.2020 колегата Михајловски заминува во Воена болница , каде е примен, а утринава не информираше дека сепак е позитивен на Ковид-19.

Во насока на следење на препораките за заштита при работа од корона вирусот, последниве неколку недели Канал 5 донесе одлука да сите вработени кои можат да го изведуваат работниот процес од дома, тоа и да го прават.

Нашата компанија во соработка со Министерството за Здравство ќе ги превземе сите чекори за брзо надминување на оваа несреќна здравствена состојба и благовремено ќе ја известува  јавноста за сите новонастани моменти.

На нашиот колега Гоце Михајлоски му посакуваме да се опорави што е можно побрзо
Ниту тој сакал да биде заразен со Ковид-19, а уште помалку тој да биде трансмитерот и евентуално да зарази трети лица.

loading...