Бријаторе е познат по своите врски и со убавиците Хајди Клум и Наоми Кембел. Сопственикот на Формула 1 е на одмор во Кенија со 20 – годишната студентка од Милано. Иако е помлада 49 години од него , според објавените фотографии , тоа не и пречи.

Папараците ги снимнија на плажа како си разменуваат нежност.

Двојката се запознала на модно шоу во Милано затоа што Бернадета се занимава со манекенство, иако досега не била премногу успешна.

Флавио од врската со Хајди Клум има 15-годишна ќерка Лени, а минатата година се разведе од Елизабета Грегораци по девет години брак. Со неа има син Фалко.