Search
четврток 28 мај 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Ја научија разликата кондом и куртон. Осумката е се понервозна како што ЗАВРШУВА НИВНАТА УПОТРЕБНА ВРЕДНОСТ

Македонија

Заболени
2,077
+38
Мртви
121
+2
Излечени
1,486
Активни
470
Last updated: 28/05/2020 - 22:17 (+02:00)

Во моменти кога власта тоне во скандали се јавија слугите на Заев. Па ајде да се обратам до Нола и Александрова, и до останатите малкумина нивни поддржувачи, ги разбирам што се нервозни, бидејќи за кратко ќе им истече мандатот и нивната употребна вредност за властаќе ја снема. Но единствено ќе остане желбата да продолжат да одработуваат за власта која ќе стане опозиција, зошто тоа е местото кое е нивното друштво, вели Аљишериф Синани, претседател на ОК ВМРО-ДПМНЕ од Боговиње.

Но околу самата содржина на ставот на Нола дека ги редел Мицкоски покрај ѕид а сега ги тера да потпишат за Северна, зошто рекол дека треба да се потпише договорот за НАТО! Ова е изјава со која Нола стана Нула. Договорот за НАТО не е исто што и договорот со Грција кој ти Нола го поддржа, иако јавно ветуваше дека немаИ на крај имате неколку контрадикторности…Нели Мицкоски велевте дека имал договор со Заев, како сега велите дека ги редел пратениците до ѕид да не гласаат за Уставните измени“, додава Синани.

Тој истакна дека истите овие прво тврдеа дека ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски биле антизападни, за сега да велат дека го поддржува НАТО.

Кога лажевте, тогаш или сега? ВМРО ќе ја води Македонија по 12-ти април, а вие и тогаш, како и сега ќе имате став ист онаков каков што ќе ви каже вашиот стопан, кој како тргнало, нема да заврши поразлино од неговиот пулен Катица, посрамотено со ќулавка на главата“, заклучи Синани

loading...