Search
недела 7 јуни 2020
  • :
  • :

JACHA MAHДИЌ, ГОСПОЖА СО ПИЛЕШКИ МОЗОК

Македонија

Заболени
2,915
Мртви
151
Излечени
1,640
Активни
1,124
Last updated: 07/06/2020 - 04:01 (+02:00)

При моето напуштање на 1ТВ, госпожава – дотична директорица – ми рече дека сум имал глувчешко срце што не сум сакал да останам до крај во бродот што тонеше.
Поука: Џабе ти лавовското срце сестро, со тој пилешки мозок.

Фотографија на Hristijan Banevski.

Zoran Faci Vasilevski Mislam deka ne e mesto ni vreme na fb da se sitime na kolegite so koi sme rabotele kolega, ostaj go toa na zlobnite, a ti si mi bas pozitiven lik i nekako ne si mi so komentarov ti

Рекет – Ќе се отвори ли до крај „Пандорината кутија“?

Рекет – Ќе се отвори ли до крај „Пандорината кутија“?

Gepostet von Radio Slobodna Evropa na Makedonski am Donnerstag, 10. Oktober 2019

loading...