Search
четврток 28 мај 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Јанчев: За 2 години ја реализиравме 100 проценти од предизборната програма Јанчев: За 2 години ја реализиравме 100 проценти од предизборната програма

Македонија

Заболени
2,077
+38
Мртви
121
+2
Излечени
1,486
Активни
470
Last updated: 28/05/2020 - 22:32 (+02:00)

Митко Јанчев на седница на Советот на град Кавадарси извести дека изборната програма во првите две години од мандатот е целосно реализирана. Тој информира дека во наредните две години граѓаните ќе ги одредуваат приоритетите за комунална изградба, Исто така на помена дека согласно успесите на фудбалскиот клуб Тиквеш, Владата одвоила 13 милиони денари за реновирање на стадионот во Кавадарци. Погледнето го целосното излагање на Градоначаникот на следното видео.
Видео: КТВ Телевизија

Изборната програма на градоначалникот Јанчев е целосно реализирана

Изборната програма на градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев во првите две години од мандатот е целосно реализирана. Тој информира дека во наредните две години граѓаните ќе ги одредуваат приоритетите за комунална изградба. 13 милиони денари од владата се одобрени за реновирање на стадионот во Кавадарци.

Gepostet von КТВ-телевизија am Dienstag, 8. Oktober 2019

loading...