Search
четврток 28 мај 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Јасна Мандиќ со полициска придружба донесена во Кривичниот суд

Македонија

Заболени
2,077
+38
Мртви
121
+2
Излечени
1,486
Активни
470
Last updated: 28/05/2020 - 22:46 (+02:00)

Потпретседателката на невладината „Меѓународен сојуз“, Јасна Мандиќ вечерва со полициска придружба беше донесена во Кривичниот суд.

Таа е донесена на распит кај судија на претходна постапка како осомничена во новата истрага за „Рекет“ која беше отворена денеска. По распитот, ќе се знае дали ќе се прифати барањето на Обвинителството за одредување мерка притвор.

Неколку минути претходно во Судот пристигна и обвинителката Вилма Русковска.

loading...