Search
недела 5 јули 2020
  • :
  • :

Канал 5 дознава денес најмалку 115 новозаразени од Ковид – 19

Македонија

Заболени
7,046
+114
Мртви
341
+7
Излечени
3,027
Активни
3,678
Last updated: 05/07/2020 - 21:31 (+02:00)

Канал 5 неофицијално дознава дека бројката на новозаразени во последните 24 часа ќе биде меѓу 110 и 120 лица.

loading...