Search
среда 27 мај 2020
  • :
  • :

Category: Балкан

Еден од атентаторите на црногорскиот мафијаш во Киев е македонски државјанин(видео)

Тројца Балканци се уапсени како осомничени дека стојат врз атентатот што...

Цар Самуил је пуно шетао, и Кирил и Методиј су радили исто такве ствари

Вчера се думав денот на Св. Кирил и Методиј да ви го честитам со ова видео,...

По 100 евра од денеска ќе добијат четири милиони Срби

Министерот за финансии на Србија, Синиша Мали, објави дека вкупно 4 милиони...

Несреќна изјава на пратеничка: Да сакав да имам мала плата ќе бев новинарка, а не пратеничка

Босанската пратеничка Сања Вулиќ е хит на социјалните мрежи после низа...

srbija

(ВИДЕО) Ветер и град уништија две села во југозападниот дел на Србија

Крововите на сите куќи и помошни објекти во целост се уништени за време на...

Уапсена директорка на старечки дом во Србија, заразила 49 лица од кои 6 починале

Јавното обвинителство во Неготин, Србија нареди задржување на директорката...

Во Турција четиридневен полициски час за Рамазан Бајрам

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави дека на...

Изгор цени во Грција: Еве колку денеска платиле Грците за две лежалки и чадор

Речиси двомесечниот карантин, со забраната за движење на граѓаните, во...

Депешата ја пишувал Заев или Каракачанов?!

Се уште непотврдената, објаснета или демантирана информација на Плусинфо...

Британец прашува: Има ли попрост народ од Бугарите?

“Неодамна, стана модерно кај нас, Британците, да се купи недвижен имот во...