Search
вторник 7 јули 2020
  • :
  • :

Category: Балкан

Плажите во Црна Гора зјаат празни

Туристичката сезона во Црна Гора никогаш не доживеала ваков неуспех,...

Најпознатиот балкански јутубер Богдан Илиќ алијас Бака Прасе обвинет за педофилија

Син на српски свештеник парох во Амстердам има 2 милиони следачи се расфрла...

Дабовиќ: Ме донесоа во клубот само бидејќи претседателот сакаше да спие со мене

Поранешната српска кошаркарка Милица Дабовиќ тврди дека била донесена во...

Грција од утре ги затвора границите за српските туристи

Од утре во 6 часот, Грција повторно ги затвора границите за српските...

Не тргнувајте за Грција! Колапс на бугарско-грчката граница, се чека по 13 часа, советуваат српските медиуми

Патувањето во Грција секој ден се претвора во се поголем кошмар! На...

Чеда Јовановиќ префрлен на Инфективно: Се бори за живот

Контроверзниот српски политичар Чедомир Јовановиќ, кој е заболен од корона...

ВУЧИЌ ГО ЗАТВОРА БЕЛГРАД, СИТЕ ОБЈЕКТИ ЗА ЗАБАВА ПОРАДИ РАСТОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНА

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić će tokom večerašnjeg gostovanja na RTS objaviti nove oštre mere za Beograd zbog nepovoljne...

Дака во земјава формирал две компании преку офшор фирма од Панама, едната поседува над 5 илјади квадрати во Тетово

Податоците што ги обезбеди Фокус покажуваат дека компанијата „Адастра...

Граничниот премин Евзони по само неколку часа работа повторно затворен

Граничниот премин Евзони треба да биде отворен од денес, објави РТС. Сепак,...

Бизнисменот Дака за „бомбата“ со Кичеец: 300.000 евра не се несразмерна сума за толку голем проект

Милевски, и покрај сите ветувања и преземени обврски, не успеа да обезбеди...