Search
среда 27 мај 2020
  • :
  • :

Category: Црна Хроника

Детали за престрелката во Бутел: Испукани преку 100 куршуми, повредени нема

во оружената престрелка што попладнево се случи во скопската општина Бутел...

Tежок кретен се заканувал на полицајци со пластичен пиштол

Вечерва во полициски час некој лудак во село Кондово Скопско на полцајците...

Полицајци му напишале казна на кривопаланчанец, а тој им го запалил полициското возило

Вчера во 11 часот во кривопаланечкото село Жидилово се одвивала вистинска...

„Алсат“ ги потврди тврдењата на Чулев: Мајката и синот од Велес сепак починале во јануари!?

Нови индикации за периодот кога настанала смртта на мајката и синот од...

MATKA ПРЕД ПОЛА СААТ ПУКАЊЕ! ВИДЕО

Во 14,54 часот во Скопје -кањон Матка, М. С. со уште неколку лица физички ги...

Греота! Петчлено семејство од Кичево остана без дом, им изгоре цел стан

Петчлено семејство од Кичево остана без својот дом откако целосно им изгоре...

(ВИДЕО) Тешка сообраќајка на скопската обиколница – има повредени

Повеќе лица се повредеени поладнево во сообраќајна несреќа на скопската...

Двајца загинати во сообраќајката кај Страцин, по возачот, почина и сопатник

Уште едно лице им подлегна на повредите здобиени во сообраќајната несреќа...

Почина Драган Вучиќ, бил болен од ковид-19

на 65-годишна возраст, почина познатиот пејач и водител Драган Вучиќ. Како...

Штипјани крвнички претепани пред ТЦ Мавровка од индијанци

Вчера во 13:16 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа...