Search
понеделник 13 јули 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Црна Хроника

СЕ УПЛАШИ ПОЛИЦАЕЦОТ ПА БЕЗВЕЗА ПУКАШЕ Е ТОА Е КОА СИ ОБЕЗБЕДУВАЧ НА ТАЧИ ПА ТЕ ПРАВАТ ЏАНДАР

Во Тетово ВЧЕРА полициски службеник испукал предупредувачки куршум во...

Акцијата на полицијата во која заплени еден тон и 240 килограми марихуана во магацин во скопски Бутел била спроведена во соработка со италијанската полиција

Акцијата на полицијата во која заплени еден тон и 240 килограми марихуана во...

На Велешко Езеро е пронајдена исчезнатата девојка од Велес

Пред половина час е пронајдена велешанката А.С. ( 29) по која се трагаше цела...

Кривична за Бранко Тричковски поради закани упатени кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ

Секторот за компјутерски криминал при МВР до скопското Oсновно јавно...

МВР: Вчерашното убиство во Липково следувало по караница и физичка пресметка

На синоќешното убиство во кумановското село Липково му претходела вербална...

Нападнат е припадник на полицијата во Долно Соње пукано е во него

Pukanje vo dolno sonje 3 lica go napadnale fizicki prvo pa edniot od trite lica pukal od lovacka puska napadnatiot e pripadnik na mvr ne se...

На Инфективна почина пациент од Струшко на возраст од 50 години

На Клиниката за инфективни и фебрилни состојби почина пациент од Струшко на...

Скопјанец го напуштил државниот карантин и се расправал со полицијата

Основното јавно обвинителство Струга до надлежниот суд поднесе предлози за...

Скопјанец им се заканувал на политичари и владини функционери преку социјална мрежа, тие се помочале од страв

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против едно лице за...

Уште шест пациенти починаа од корона вирус Филипче со пресови ќе не лекува?

Шест пациенти од корона вирус починаa во изминатото деноноќие, дознава...