Search
четврток 9 јули 2020
  • :
  • :

Category: Колумни

Арсим Зеколи: Парадржавата е составена од власта и опозицијата заедно

Време е на некои од ефективно водечките лица на ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ, ДПА да...

Макси статуси за Богоевски и КОС од Љупчо Палевски

MUNGOS 1 Da, sakam da se promeni vlasta, da treba sankcii za sekoj sto krkal, zloupotrebuval i prodaval drzava, da sekogas da za promeni,...

Не се плашам одам понатаму, вие сте само обична боранија за докторот

Dobro utro pocituvani moi drugari drugarki prijateli neprijateli dobronamernici zlonamernici sovetuvaci kodosi ve ima od sekakov kalibar na...

Министре дали вие во општо работите и дали во договорот си Никола Диктаторот потпишавте некакoв договор за не спроведување на правото?

Igor Cvetkovski додаде 2 нови фотографии. пред 2 часа · град Regensdorf, регион Canton of Zürich,...

ПОРАКА СО УСЛОВИ ЗА ПРЕКИН НА ВОЈНАТА И СПАС НА ТОТАЛИТАРНИОТ АНТИМАКЕДОНСКИ ЕДНОУМЕН СИСТЕМ

Јордан Петровски 27.10.2016 Гледам на ФБ еуфорија од настапот на Богоевски, те...

Палевски: Првиот џип Латас го купи со мои пари, зема провизија во зделка со Манолис

  Ljupco Palevski додаде 2 нови фотографии. пред 1 час · Skopje, Čair Municipality · MUNGOS Odlicno...

Ако битката им е за спас, ако не, тогаш-ништо!

Branko Trickovski пред 5 часа · Богоевски Им препорачувам на луѓето од Бихаќка да ги...

Љубчо се самоуби по трет пат! КОЈА НЕПОПРАВЛИВА КАМИКАЗА!

Колумни Саше Ивановски Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк   Љубчо...

Политико: Вчера Латас на суд ми ги пцуеше детето и сопругата

Рапорт од драмолетката во судот со Куртон Латас | Колумни Саше Ивановски...

Ако Катица пратила истражители на #СЈО тајно да снимаат локации на осомничени лица без притоа да добие такво одобрение од судија ја заебала работата

Robert Mileski пред 2 часа · Ако Катица пратила истражители на #СЈО тајно да снимаат...