Search
петок 3 јули 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Македонија

Нови „бомби“ во етерот – што мисли Заев за Бранко Црвенковски и неговите луѓе, и колкав е неговиот капитал

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на...

Директорката на кумановската болница Снежана Захариева позитивна на коронавирус

Директорката на Општа болница Куманово, Снежана Захариева, утрово на...

КУМАНОВЦИ ДО ОЛИВЕР СПАСОВСКИ : Нема да ни ја купите честа со неколку квадрати асвалт после 30 годишно Ваше локално владеење!

Кумановци, жители на неколку улици во кумановската населба Карпош, преку...

Фејк анкета на Тим институт како обид да се покаже дека СДСМ има поголема поддршка од граѓаните

Продолжува валканата игра и ширењето лажни власти во полза на власта во...

Силјановска до Димитров: За Преспанскиот договор ќе одговарате кривично

Кривична одговорност ќе има за тие што надвор од законот и уставот го...

Хаос на скопскиот аеродром: Патниците рeволтирани и бесни, не можеа да ја напуштат државата

Хаос на скопскиот аеродром. Рeволтирани и бесни патници денеска не можеа да...

Димитров ширел лажни вести за политички противници

Министерот за надворешни работи Никола Димитров ширел лажни вести кога...

15 починати и нови 173 заразени од коронавирус во земјава, БРАВОС ФИЛИПЧЕ, БРАВОС МЕДИЦИНАРИ, БРАВОС НАРОДЕ

Нови 173 заболени од ковид-19 и 15 починати во последните 24 часа се регистрирани...

Маски со лажни сертификати за заштита од корона завршиле низ болниците во Македонија, ОЛАФ води меѓународна истрага

(MEЃУНАРОДНО ИСТРАЖУВАЊЕ) Д-р Пановски, Систина Фармација и КМ Марјан се...

Економски последици од COVID-19, што може да очекуваме?

Пролонгиранта здравствена криза и катастрофално лошото справување со...