Search
среда 27 мај 2020
  • :
  • :

Category: Македонија

Полицијата ќе контролира дали во кафаните се седи на растојание

МВР ќе спроведува зајакнати контроли за да утврди дали се почитуваат...

TРОЈЦА ПОЧИНАТИ ДЕНЕС ОД КОРОНА, 25 НОВИ ЗАБОЛЕНИ СЛУЧАИ

Венко Филипче пред 51 мин. ·  Денеска Институтот за јавно здравје регистрира...

ВИДЕО: Реисот Реџепи разрешен од функцијата

Со 2/3 мнозинство донесена е одлука за разрешување на Реисот Реџепи од...

НА МАСА ПО ЧЕТВОРИЦА, ако имате три деца влечете ждрепка кое ќе седи дома!

Најдоцна до петок, пред завршување на вонредната состојба в сабота, ќе бидат...

Ахмети чита сигнали – Заев и Мицкоски би прифатиле избори на 5 јули по телефон ќе се договореле

Од ДУИ сметаат дека датумот за избори Ахмети може телефонски да го договори...

Кафаните и кафулињата ќе работат до 20 часот, e oти па нели нема полициски час

Угостителските објекти кои имаат тeраси ќе можат да отворат утре, но ќе...

ЛИШЕН ОД СЛОБОДА ТАТКО И НА КОНОПОВА

Наќе Чулев 1 час ·  ❗ Во однос на фотографиите објавени на социјалните...

На автопатот Миладиновци – Штип уште две нови патарини – спремете 120 денари

До крајот на јуни се очекува да приврши тендерската постапка за избор на...

Доколку бројот на заразени се зголеми, повторно ќе се воведат рестриктивни мерки

Техничкиот премиер Оливер Спасовски на денешната прес конференција рече...

Од утре се укинува полицискиот час

Владата на денешната седница донесе одлука од утре да се укине полицискиот...