Search
среда 8 јули 2020
  • :
  • :

Category: Македонија

ЈОХАНЕС ХАН ЌЕ ГИ „СИМНЕ“ АМНЕСТИРАНИТЕ ОД ПРАТЕНИЧКИТЕ ЛИСТИ?!

Аналитичарите немаат големи очекувања од посетата на Хан. Изненадување...

Тазе неовмровците по наредба на Грујо денес формираат нова партија МААК

Од цела западна Македонија плус Штип ( Битола, Охрид, Струга, Тетово, Кичево и...

Тачи по средбата со Хан: Ако ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ пак ги наместат изборите, ние нема да ги признаеме

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи, средбата со еврокомесарот за проширување...

Ивона Талеска бара ЕУ и Хан да го дисциплинираат СЈО, Пировска и „исконтрира“!

„Европската унија да повнимава на Специјаното јавно обвинителство, кое што...

Јанева: Со Хан разговаравме за работата на СЈО, но не и за специјално судско одделение

(META)  Разговаравме за проблемите со кои се соочувавме во минатото, изјави...

Урбана мафија го уништува Скопје

Градежно силување наместо просторно разубавување! Граѓаните алармираат,...

ГРУЕВСКИ: ОПШТИНИТЕ ДО 7 НОЕМВРИ МОЖЕ ДА АПЛИЦИРААТ ЗА СРЕДСТВА ОД СВЕТСКА БАНКА: Арсо од паланка има приоритет заради швалерките по општина

Нови 25 милиони евра им се достапни на општините во Македонија за...

Уставниот суд нема да заседава, ќе чека наредба од Фамилијата

СЛУГИТЕ НА РЕЖИМОТ ЧЕКААТ НАРЕДБА: Уставниот суд нема да заседава ниту...

Извршителите се слуги на власта и нивни послушници, еве ви пример

Zare Stevanoski додаде 5 нови фотографии. Токму сега · ДО КОЛЕГИТЕ ПРАВНИЦИ: КОЈ Е...

(ФОТО) ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ПОЛИЦИСКИОТ СИНДИКАТ ТИХОМИР КЛИМОВСКИ ЈА СПИСКУВА СИНДИКАЛНАТА ЧЛЕНАРИНА ОД ПРИПАДНИЦИТЕ НА МВР

Редакцијата на ,,Народен Глас” дојде до изводот од кредитната картичка на...