Search
понеделник 25 мај 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Македонија

ДИМЕ СПАСОВ Ѝ ГИ ЗЕЛ НА ФРОСИНА РЕМЕНСКИ ДАЛЕЧИНСКИТЕ ОД КЛИМИТЕ

Ексминистерот за труд и социјална политика Диме Спасов и оставил празна...

Перформанс на Цивил и Џабир Дерала: #BeFree Куманово

Обвинетите од ШПИУН ќе барале правда од Заев незадоволни од СЈО?!

ГРЧКИТЕ ТАЈНИ СЛУЖБИ ЌЕ ГО СПАСУВААТ ГРУЕВСКИ

Никола Груевски преку ново назначениот советник Срѓан Керим на премиерот...

Димитриевски: Власта ја доведе одбраната на дното во општеството

Пишува: Максим Димитриевски Власта ја доведе одбраната на дното во...

Така е кога те обожува, кога те гушка, кога те „брани“ Саше Политико

Branko Geroski пред 2 минути ·   Замисли човек кој штотуку паднал во септичка јама и...

Савески од Левица: Од СДСМ добиваме ниски удари!

На прашање од Доказ Македонија до членот на президиумот на Левица Здравко...

Mожни ли се промени? Наместо Роберт Поповски назначен е Зекири?

Неформално дознаваме дека во тимот на Зоран Заев ќе има промени наместо...

Предизборни стратегии и лицитации, ко ќе кога ако не свак свој свога

  Ljupco Palevski пред 3 минути · Skopje, Čair Municipality · PREDIZBORNI STRATEGII I LICITACII Septemvri zapocna so...

И Љубчо Георгиевски дел од опозициската коалиција

Доказ Македонија од свои добро информирани извори дознава дека и ВМРО НП на...