Search
недела 5 јули 2020
  • :
  • :

Category: Македонија

Силјан Мицевски и Сеад Кочан за четири години кеширале 160 милиони евра од РЕК „Битола“!

„Електрани на Македонија“, акционерско друштво во државна сопственост, е...

Шилегов: Прерано е да се разговара за пратенички листи

Портпаролот на СДСМ Петре Шилегов на новинарско прашање дали се изготвени...

Пред камери Стајковци е исчистено, граѓаните го тврдат спротивното

Иако пред камерите се зборува дека улиците на Стајковци се целосно...

ЧАВКОВ НА ДРЖАВЕН ТРОШОК СЕ ДООБРАЗУВАЛ ВО ТИРАНА

Поранешниот министер за внатрешни работи, сегашен директор на Бирото за...

Во ДПМНЕ Кр.Паланка се кршат копјата за претседател – Борче Стојчевски или Томе Тодоровски

Во ДПМНЕ Кр.Паланка се кршат копјата за претседател – Борче Стојчевски или...

Попладнево пороен дожд и грмежи

УХМР најави дека времето во земјава претпладнево ќе биде претежно облачно...

Ад хок телото уште го нема донесено деловникот за работа

Ад хок телото за следење на медиумите се уште не го нема донесено деловникот...

СДСМ: Црните дупки во меморијата на осомничениот Никола Груевски

Можеше со свои очи да види како Македонија станува регионален лидер во...

ЛДП:Директори осомничени во „Транспортер“ директоруваат со поминат мандат

Директори осомничени од СЈО во случајот „Транспортер“ директоруваат во...

ЗА ДА НЕ ЈАДАТ ЌОТЕК СТЕЧАЈЦИТЕ НЕ ПРОТЕСТИРАА НА НАПЛАТНАТА РАМПА РОМАНОВЦЕ

Полицијата не ги пушти стечајците да протестираат на автопатот Куманово –...