Search
петок 3 јули 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Македонија

Османи призна дека текстот со македонски јазик во ЕУ е само нацрт верзија

Европската комисија го заклучи текстот на преговарачката рамка и го...

Заев за последната „бомба“: По долго седење во кафеана, се случуваат грешки пијан човек се треска

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе...

Тепачка во штабот на СДСМ во Македонски Брод, повреден е градоначалникот

На 30 јуни околу 20 часот во просториите на изборниот штаб на СДСМ од...

Дака во земјава формирал две компании преку офшор фирма од Панама, едната поседува над 5 илјади квадрати во Тетово

Податоците што ги обезбеди Фокус покажуваат дека компанијата „Адастра...

Мој ДДВ – Од денеска до крајот на годината секој ден ќе се доделуваат 30 награди по 1000 денари

Граѓаните од денеска скенираат сметки за три пати повеќе дневни награди од...

Нови 120 заразени со вирусот, починале четворица скопјани

Во ГОБ „8 септември“ починати се 4 лица од Скопје на возраст од 51, 56, 58 и 67...

Вилма барала од Боки лaжнo да cвeдочи пpoтив Ременски

Интересен момент од денешното судење за случајот „Рекет 2“ беше...

Мицкоски: Човек што се изгорел на Зоран Заев, дува на сите политичари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот профил на Фејсбук...

Русковска: Истрагата за „Империја“ се интензивира!

Обвинителката Вилма Русковска денеска посочи дека истрагата за случајот...

Какви надоместоци земале владините претставници во Одборот на директори на Телеком?

Македонски телеком на Македонска берза ги објави надоместоците исплатени...