Search
понеделник 25 мај 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Македонија

ГАЛФ ОИЛ: НЕИЗЕДНАЧУВАЊЕ НА АКЦИЗАТА НА ЕКСТРАЛЕСНОТО СО ДИЗЕЛ ГОРИВОТО ШТЕТИ НА ГРАЃАНИТЕ, НА ДРЖАВНИОТ БУЏЕТ, НА КОМПАНИИТЕ ДИСТРИБУТЕРИ И НА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

Злоупотребата на екстралесното гориво станува сериозен проблем во нашата...

20 КОВИД ПОЗИТИВНИ И ЕДЕН ПОЧИНАТ

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 24 оздравени пациенти. –...

Лазаревска и Таневски од СДСМ на граѓаните им делеа флаери со најважните информации сврзани со корнавирусот

Под мотото: „Првата битка ја добивме“, но борбата не е завршена“, денеска...

(ФОТО) Уништена улица во Ромското мало во Кочани: Жителите го распоредувале бетонот по сопствена воља

Свежо бетонираниот крак од улицата „Стамен Манов“ во Ромското Маало во...

Кочо си ровари, не се заебава, за него е исто, а власт а надвор од власт. И дали МОЖДА и моментално е советник на актуелната министерка за финансии нина?

Кристина Ампева пред 4 мин. ·  Кочо си ровари, не се заебава, за него е исто, а...

ЗАТВОРЕНИ ОД НЕДЕЛА ОД 11 ДО ВТОРНИК ДО 05 ЧАСОТ

Власта ги заборави ветувањата кон Атиџе Муратова

Ina Mnogufina пред 4 мин. ·  Како што претпоставував, Атиџе не е вработена во...

Чулев: Петнаесет илјади денари не се голема сума, но ќе значат многу за полициските службеници

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, денеска во Струмица...

Мицкоски: Го познавам Александар Верушевски, тој е голем патриот

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешната прес конференција,...

Спасовски за предлогот на Чулев за награда од 15.000 денари за вработените во МВР: Гол популизам!

Барањето на министерот за внатрешни работи, Наќе Ќулев, за награда на...