Search
понеделник 25 мај 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Македонија

Во 17 часот Владата ќе одржи седница на која ќе одлучи за 58 часовниот карантин

Премиерот Оливер Спасовски денеска посочи дека се уште не е донесена одлука...

Нови 23 заболени од Ковид-19 во земјава, најмногу од Скопје

Во ГОБ „8 септември“ утрово почина 47 годишен пациент од Тетово со хронични...

Владата ставена на Танталови маки денеска ќе одлучува за полициски час за Бајрам

Владата денеска треба да соопшти дали ја прифаќа препораката на Комисијата...

Ова е приказна за промашени приоритети дизајнирани за ќарот на неколкумина локални шерифи. Приказна за ограбената иднина на Североистокот.

Патувањето во Североисточниот регион ни покажа дека во минатото тука се...

Над 30 полицајци, 12 војници и 18 вработени во одморалиштето во Охрид во изолација

Вкупно 33 полицајци, 12 војници и 18 вработени во одморалиштето на...

Чулев: Денешната изјава на Ангеловска е уште еден доказ за негрижата на Владата за вработените во МВР

Денешната изјава на Министерката за финансии Нина Ангеловска е уште еден...

НИНА ВИКА НЕМА ПАРИ ЗА ПОЛИЦАЈЦИТЕ, ДАЛИ ЗАТОА ШТО ЧУЛЕВ ПРЕДЛОЖИ, ПА СЕГА ЌЕ ГИ ИЗВИСИШ МА КОКОНО?

Mинистерката за финансии, Нина Ангеловска, на денешната прес-конференција...

ДЕНЕС 40 Н0ВИ ЗАБОЛЕНИ, А ВИЕ НЕШТО ИЗБОРИ, А?

Венко Филипче 1 мин. ·  Во изминатите 24 часа направени се 549 тестирања, а...

Девојката на министерот Димитров со јавни навреди до претседателот Трамп! Да не се лажеме Кате е топ али волов е двоцевка дечко и

Дипломатски скандал предизвикуваат пишувањата на „Твитер“ на Катерина...

Филипче: Не бев нападнат, туку граѓанинот бараше помош ЗАТОА ШТО ОСВЕН АКО НЕМАТЕ КОВИД ЗА ДРУГО ВО БОЛНИЦА НЕ ВЕ ПРИМААТ ДУР НЕ ЦРКНЕТЕ

Обезбедувањето на Министерството за здравство утринава викнало полиција...