Search
петок 3 јули 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Свет

Фејсбук ќе ги обележува штетните објави

Основачот на „Фејсбук“, Марк Закерберг изјави дека компанијата ќе забрани...

Загина 18-годишната Русинка која стана милионерка на 15 години ФОТО

Руската инфлуенсерка Анастасија Тропицел почина на 18-годишна возраст во...

Како точно може да фатите ковид-19

Шест месеци по почетокот на кризата со коронавирусот, сè поголем е...

ВЕДНАШ ДА ГИ ПРЕКИНАТ СИТЕ МЕРКИ ЗА ИЗОЛАЦИЈА И КАРАНТИН

Судот за човекови права на 11.06.2020 год. им испратил НАРЕДБА на сите држави...

Фејсбук избриша речиси 900 профили на ултрадесничарски групи

Фејсбук вчера избриша речиси 900 налози поврзани со ултрадесничарските...

СОПРУГАТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ЗАРАЗЕНА СО КОРОНА!

Сопругата на украинскиот претседател е заразена со вирусот корона, примена...

Привлечна Русинка ги дочекува куририте за испорака на храна топлес (18+)

На снимката што ја доби ознаката 18+ полуголата Марија за време на...

Џонсон Мети ќе „скастри“ 2.500 работни места поради корона-кризата

Производствената фирма Џонсон Мети објави дека ќе намали 2.500 работни...

Германија до 31 август забрани влез за граѓани кои не се членки на ЕУ

Според информациите до кои дојде „Ројтерс“, се очекува оваа одлука да биде...

Внуката на Елвис Присли се соблече сосема гола ФОТО

За американската актерка Рајли Кео сè уште не може да се каже дека е славно...