Search
среда 27 мај 2020
  • :
  • :

Category: Топ1

. А ние треба да се правиме дека тоа не го гледаме. Зошто? За секој случај, да не се налутат другарчињата од ДУИ.

Goran Mihajlovskisakamdakazam пред 9 мин. А вие мислите дека ние сме глупави? 1....

Заврши седницата на кризниот штаб, Владата во 16 часот ќе одлучува дали ќе се укине или намали полицискиот час

Заврши седницата на Кризниот штаб, а за во 16 часот е закажана и владина...

Милошевски: Не правете фама околу операцијата тоа секаде е практика, а посебно во регионот

Gavrilo A. Miloshevski пред 26 мин. ·  Кочничарите на дело … Луѓе, не правете голема...

Грнчаров: Единствен виновник за ова што се случува со Вардар е Самсоненко, нека ги бара парите од РК Вардар

ФК Вардар е во незавидна ситуација во очекување на разврската околу...

ГО ОПУШТИВТЕ НАРОДОТ СО ПРИКАСКИТЕ ЗА ИЗБОРИ СЕГА ПАК ЌЕ СЕ ЗАТВАРАМЕ

Viki Klincarova пред 7 мин. ·  Одиме Јово – наново. Се фативте за избори, го...

Америчката амбасадорка Избори ШТОМ ЌЕ ДОЗВОЛАТ УСЛОВИТЕ

Во актуелниот политички контекст, „360 степени“ ги праша за став Амбасадата...

Последен биланс: 19 нови случаи на ковид-19, 4 починати и 16 оздравени

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани  од почетокот на епидемијата...

ХРВАТИТЕ НЕ ЗАЕБАВААТ ДЕКА СМЕ ЕКСПЕРИМЕНТАЛНА ДРЖАВА СО ФРАНКЕНШТАЈНОТ ЗАЕВ

Ništa novo u eksperimentalnoj državi nekad znanoj kao Makedonija Razmišljao sam što napisati u ovotjednom blogu, no preko vikenda u...

Кичеец барал средба со Мицкоски, тој ги повика институциите да постапуваат ако има кривично дело

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на новинарско прашање потврди...

Избори во средината на јуни – предог на коалицијата предводена од СДСМ

По средбата на коалиционите партнери  од коалицијата “Можеме”, предводена...