Search
понеделник 13 јули 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Топ2

Програмата на ВМРО-ДПМНЕ е пишувана од експерти и професори, на СДСМ од пробисвети и самопрогласени независни пратеници

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за централниот...

Маски со лажни сертификати за заштита од корона завршиле низ болниците во Македонија, ОЛАФ води меѓународна истрага

(MEЃУНАРОДНО ИСТРАЖУВАЊЕ) Д-р Пановски, Систина Фармација и КМ Марјан се...

Филипче го дуплираше профитот на фармацевстката мафија – тие му градат куќа!

До редакцијата на „Лидер“ не пристигна ниту еден демант за првиот дел од...

Нова „бомба“: Српски тајкун им дал 300.000 евра на Заев и на Рашкоски!

Аудио бомбата опфаќа разговор на Миодраг Давидовиќ Дака и Зоран Милески...

Аудио-снимки откриваат како Ден Дончев го координира рекетарскиот притисок врз „Диамед“, а Заев дава „пас“ за тоа!

Едно видео, на кое поранешниот директор на Фондот за здравство, Ден Дончев, е...

„Промедика“ незаконски извлекла десетици милиони евра од државата!

Фармацевски гиганти, јавни обвинители, министри, директори на јавни...

(ВИДЕО) Боки 13 : ИЗЈАВА КОЈА ЌЕ СЕ КОРИСТИ КАКО СПОТ: ПАРИТЕ КАЈ ЗАЕВИ

Парите од ,,РЕКЕТ” барајте ги кај Зоран Заев и Вице Заев, рече осудениот...

ДУРЛО: КОЈ СУМ ЈАС КОЈ Е КОСТАДИНЧО ВОЈВОДАТА

Igor Durlovski 1 час ·  Го слушам Костадин денеска на прес конференција и не знам...

СТАН ЗА МАРИН У АЕРОДРОМ ДОНАЦИЈА

‎Zoran Bozinovski‎ до BUREVESNIK пред 19 мин. ·  KOLEKCIONERI OPŠTINA AERODROM od vreme koga šefuvaše IVICA KONEVSKI...

Таравари: Според анкетите СДСМ не стои баш најдобро, Зоран Заев ќе доживее дебакл на изборите

Според Таравари, Зоран Заев ќе доживее дебакл на изборите токму поради...