Search
вторник 2 јуни 2020
  • :
  • :

Category: Занимливости

Владата го крши Изборниот законик: 60 дена пред избори не се дозволени исплати на буџетски средства и рекламирање

Со вчерашната промоција на пакетот економски мерки Владата го прекрши...

ОД СЕТЕК СЕ ЖАЛАТ И ВО ГОСТИВАР ЗА ЛОШИ УСЛУГИ И ПРОИЗВОДИ

Prestavkata podnesena protiv setek PE. Gostivar Soglasno zakonot za potrosuvaci vo rok od 30 dena ne dojde ovlasten serviser da go ostrani...

ШТО БЕШЕ ИНТЕРЕСНО ДЕНЕСКА

Прашање од Фуркан Салиу: Во најдолгото видео во третата минута Кичеец ви...

Три нови масла Брилијант за подобар вкус во вашата чинија. 😊

Vitaminka 22 ч. ·  Три нови масла Брилијант за подобар вкус во вашата чинија. 😊...

Дали Сдс стои зад овие протести ?

И ВО ДВОРОТ НА ГРАД СКОПЈЕ ИСТО КАКО КАЈ ЗАЕВИ У СТРУМИЦА, КАФАНИТЕ СИ БРЧАТ, А ВИЕ СЕДЕТЕ ДОМА

Saska Cvetkovska 2 ч. ·  Додека е на сила забраната за работа на угостителски...

Како ќе изледа шопингот: Облеката нема да се пробува во продавниците, туку дома, абе демек нешто работите приказни сал се меркиве

Љупчо Маневски, генерален менаџер на „Фешн груп Македонија“ за порталот...

САМОХРАНА МАЈКА ОД ПРОБИШТИП ИЗБРКАНА ОД РАБОТА: Открила 5Г антени на покривот од фабриката

Ирена Бранковиќ е самохраната мајка од Пробиштип што остана без работа,...

Брзите тестови “Биозек” предмет на реакции и истраги во странство, во Македонија слободни на пазарот во Систина

Брзите имунолошки тестови се користат вообичаено за скрининг на...

ДА МУ СЕ ФАТИТЕ НА НАЌЕ, НАРОД ИМАШЕ У СТРУГА НАРОД КОЈ СИ ЈА САКА ВЕРАТА А НЕ ВАШИТЕ ЛАГИ

По повод традиционалната литија, стотици верници се собраа на улиците во...