Search
петок 3 јули 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Живот

Почина Атанас Ковачевски

Почина портпаролот на ЕВН и поранешен новинар и презентер Атанас...

ФИЛИПЧЕ ДОКТОРЕ СМРТ ЗА ОВА ЧИТАЈ НЕ ТРЧИ ПО ЛЕСНИ ЖЕНСКИ КАКО ОНАА ЛИДЕ

Докторе смрт пардон Министре Венко Филипче човечки судбини, згаснуваат...

„Нема повеќе насмевка, преморени сме и неиздржливо е“, пораки низ солзи до Унијата на медицински сестри

Херои сте кога ја добивате битката, но за жал ние сме соочени со наплив на...

(ВИДЕО) Жена во Кисела Вода се онесвестила додека се обидувала да ги запре багерите да ја урнат нејзината куќа

„Не ја давам ниту куќата, ниту имотот. Не давам да рушат, сето ова, овде е мое....

Од коронавирусот почина диџеј Ицко од „Антена 5“ радио

Уште еден медиумски работник почина како последица на компликации од...

Синоќа регистрирани нови 2 заболени лица од Ковид 19 во Ресен и повторно од веселби!?

Синоќа во Ресен регистрирани уште две лица позитивни на Ковид 19 , со што...

ПИСМО ЗА ДАНИ КОЛЕВА ОД КАВАДАРЦИ

Откако Владата прогласи ,,ненормалност,, и официјално се закажаа изборите,...

Кој има уши да слуша нека чуе!!!

Aleksandar Koneski 10 ч. ·  Кој има уши да слуша нека чуе!!!Сакам со сите вас да...

Аделина Тахири ем што не поштуе самоизолација друго да прашаме: КАКО АДЕЛИНА ВОЗИ ДИПЛОМАТСКО ВОЗИЛО, А НАЌЕ?

ГОЛЕМ К….АКО БИЛА ЖЕНА НА АДВОКАТ, ГОЛЕМ К… АКО Е ПЕВАЧИЦА ШТО РАШИРИ...

Кој би рекол? Еве зошто полициското комби уште го викаме Марица

И во Југославија, а и денес во Македонија, полициските возила уште ги викаме...