Search
вторник 2 јуни 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Коалицискиот партнер на ДПМНЕ со поддршка за Амди: Ваков човек му треба на нашиот народ

Македонија

Заболени
2,391
+76
Мртви
141
+1
Излечени
1,595
Активни
655
Last updated: 02/06/2020 - 22:46 (+02:00)

Партијата ТМРО (Трајно македонско радикално обединување) на својата официјална Фејсбук страна, веројатно повеќе во иронија, објави статус кој предизвика големо внимание во јавноста.

Долгогодишниот коалициски партнер на ВМРО-ДПМНЕ нема да ги поддржи кандидатите на најголемата опозициска партија, а не е исклучена можноста воопшто и да не излегуваат на избори, односно истите да ги бојкотираат.

Сепак, во иронична смисла, тие му искажаа поддршка на Амди Бајрам, тврдејќи дека токму таков претседател му треба на народ како македонскиот.

-Кандидатот за претседател Амди Бајрам е многу блиску до безрезервна Поддршка од ТМРО. Неспорно е дека би бил идеално решение за народ како Македонскиот.

loading...