Search
вторник 26 мај 2020
  • :
  • :

Кога САМ ќе ја снимиш СОПСТВЕНАТА СМРТ! (ВИДЕО)

Македонија

Заболени
1,999
Мртви
113
Излечени
1,439
Активни
447
Last updated: 26/05/2020 - 05:46 (+02:00)

На јапонската планина Фуџи пронајдено е тело за кое се претпоставува дека е му припаѓа на настрадан планинар, кој во живо преку социјалните мрежи го пренесувал своето искачување кон врвот.

Сомневањата се дека се лизнал и паднал. Полицијата покрена голема потрага надевајќи се дека ќе го пронајде жив, но на висона од 2.700 метри пронашле тело на маж.

На снимката може да се слушне како планинарот вели дека прстите му трнат од студенилото и дека сакал да понесе и грејачи.

loading...