Search
сабота 30 мај 2020
  • :
  • :

КОРОНАВИРУСОТ ЈА ГУБИ СИЛАТА НА СОНЦЕ, ВЛАГА И ТОПЛИНА, ТВРДАТ АМЕРИКАНСКИТЕ НАУЧНИЦИ

Македонија

Заболени
2,164
+35
Мртви
131
+5
Излечени
1,535
Активни
498
Last updated: 30/05/2020 - 16:02 (+02:00)

Коронавирусот побрзо ја губи силата кога е изложен на сонце, топлина и влага, изјави официјален претставник на американската влада, сигнализирајќи дека болеста позната како Ковид-19 може да стане помалку заразна…

loading...